FARMINA Vet Life Ossalati

Nowy produkt

zbilansowana dietetyczna karma dla dorosłych psów cierpiacych na choroby nerek w zaawansowanym stadium

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Vet Life Urinary Ossalati jest kompletnym pokarmem dietetycznym dla dorosłych psów cierpiących na choroby nerek w poważnym stadium. Karma Vet Life Urinary Ossalati pomaga ograniczać powstawanie kamieni moczanowych, szczawianowych oraz cystynowych. Ze względu na swoje właściwości jest wskazana dla psów cierpiących na problemy z trawieniem kwasów moczowych.

 

Charakterystyka i działanie:

- Obniżona zawartość białek o wysokiej wartości biologicznej;

- Obniżona zawartość kwasów nukleinowych zapobiega tworzeniu sie kamieni moczanowych;

- Dodatkowe kalorie nie pochodzące z białka;

- Obniżona zawartość fosforu, wapnia i magnezu;

- Obniżona zawartość sodu;

- Dodatkowe witaminy z grupy B;

- Dodatkowa L-karnityna;

- Obniżona zawartość miedzi;

- Niewielka zawartość witaminy D;

- Alkaliczne pH moczu dzięki działaniu cytrynianu potasu w celu zwiększenia rozpuszczalności kryształów.

 

Przeciwwskazania

Vet Life Urinary Ossalati jest niewskazany dla szczeniąt, suk w okresie rui, psów cierpiących na kamicę struwitową, przez pierwsze dwa tygodnie po operacjach, w przypadku hipoproteinemii, hiperlipidemii, u psów chorujących wcześniej na zapalenie trzustki.

 

Jak stosować Vet Life Urinary Ossalati

Zalecany czas stosowania: w celu ograniczenia powstawania kamieni moczanowych do 6 miesięcy; w przypadku nieodwracalnych zaburzeń metabolizmu kwasu moczowego przez całe życie; w celu ograniczenia powstawania kamieni szczawianowych do 6 miesięcy; w celu ograniczenia powstawania kamieni cystynowych do 1 roku; w przypadku przewlekłej niewydolności nerek przez całe życie; w przypadku przejściowej niewydolności nerek od 2 do 4 tygodni. W większości przypadków Vet Life Urinary Ossalati nie musi być uzupełniane dodatkowymi substancjami. Ilości karmy przedstawione w tabeli mają charakter czysto orientacyjny i należy je dostosowywać w zależności od pożądanej docelowej wagi ciała zwierzęcia. Zalecane dzienne dawki mogą ulec zmianie w zależności od rasy, środowiska, wysiłku fizycznego, dyspozycji oraz natężenia choroby. Dawkę można podzielić na dwa lub więcej posiłków w ciągu dnia. Należy zapewnić psu stały dostęp do czystej i świeżej wody.

 

Jak działa Vet Life Urinary Ossalati

Vet Life Urinary Ossalati zawiera niewielkie ilości białek, wapnia, fosforu, magnezu i sodu, co zapobiega koncentracji kwasów moczowych, szczawianowych i cystynowych w moczu i przyczynia się do wytworzenia zasadowego pH moczu dzięki działaniu cytrynianu potasu. Co więcej, niskie stężenie miedzi zapobiega jej toksycznemu działaniu w organizmie psów cierpiących na problemy z trawieniem nadmiernych ilości miedzi przez wątrobę wynikające zarówno z chorób dziedzicznych jak i nieprawidłowej diety. Dodatkowa zawartość karnityny zapobiega utracie masy mięśniowej podczas kuracji.

 

Składniki

Ryż, kukurydza, tłuszcz zwierzęcy, suszone pełne jaja, siemię lniane, sproszkowana celuloza, substancja wspomagająca trawienie, suszona miazga buraczana, olej rybny, cytrynian potasu, węglan wapnia, olej roślinny, chlorek sodu, tauryna, L-karnityna, tlenek cynku, siarczan cynku, siarczan żelaza, węglan żelaza, siarczan manganu, jodan wapnia, tlenek miedzi, węglan kobaltu, selenit sodu, beta-karoten, witaminy (chlorek choliny, witamina A, witamina D3, witamina E, witamina C, witamina PP, kwas D-pantotenowy, witamina B2, witamina B6, witamina B1, witamina K3, witamina H, kwas foliowy, witamina B12). Zawiera przeciwutleniacze zatwierdzone przez UE. Dodatek substancji alkalizujących mocz: cytrynian potasu 9g/kg. Całkowita zawartość witaminy D 650 j.m. Źródło białka: suszone pełne jaja.

 

Składniki uzupełniające w 1 kg

Witamina A 15000 j.m., witamina D3 600 j.m., octan witaminy E (alfa-tokoferol 91%) 600 mg, miedź (tlenek miedzi) 3 mg.


Opinie

Napisz opinię

FARMINA Vet Life Ossalati

FARMINA Vet Life Ossalati

zbilansowana dietetyczna karma dla dorosłych psów cierpiacych na choroby nerek w zaawansowanym stadium