FARMINA Vet Life Struvite

Nowy produkt

kompletny pokarm dietetyczny wskazanym przy leczeniu psów cierpiących na kamicę struwitową oraz w celu zredukowania jej nawrotów.

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

 Jak działa Vet Life Struvite
Choroba objawia się powstawaniem kryształków i kamieni w przewodzie moczowym, co prawie zawsze towarzyszy bakteryjnemu zapaleniu pęcherza moczowego. Najczęstszym kryształem formującym się w przewodzie moczowym jest struwit, który wytrąca się w wyniku nasycenia moczu magnezem, amoniakiem i fosforem z zasadowym pH.
Niskie stężenie białek, wapnia, fosforu i magnezu w karmie Vet Life Urinary Struvite wytwarza niesprzyjające warunki do wytrącania się i kumulowania kryształków. Siarczan wapnia zawarty w karmie wytwarza i utrzymuje kwaśne pH, które pomaga rozpuszczać kryształy i uniemożliwia formowanie się nowych struwitów. Co więcej, stwarza niesprzyjające środowisko dla rozprzestrzeniania się bakterii.

Sposób działania:

Dodatkowy siarczan wapnia wytwarza i utrzymuje kwaśne pH moczu, które pomaga rozpuszczać struwity i uniemożliwia powstawanie nowych. Co więcej wytwarza nieprzyjazne środowisko dla namnażania bakterii. Niskie stężenie białek, wapnia, fosforu i magnezu zawartych w karmie Vet Life Stuvite wytwarza nieprzyjazne środowisko dla wytrącania się i kimulowania kryształów.

Charakterystyka:

Kontrola pH moczu dzięki dodkowi siarczanu wapniai rozpuszczaniu kryształów.

Obnizona zawartośc magnezu ogranicza powstawanie kamieni moczanowych.

Niska zawartosc białek ale o wysokiej wartosci biologicznej, zmniejsza powstawanie mocznika w organiźmie.

Obniżona zawartość fosforu pomaga utrzymac stężenie fosforanów oraz uniemożliwia powstawanie urolitów.

Obnizona zawartosć wapnia .

Przeciwwskazania
Vet Life Urinary Struvite jest przeciwwskazany u szczeniąt, ciężarnych i karmiących suk, psów cierpiących na kamicę inną niż struwitowa oraz w przypadku jednoczesnego podawania środków zakwaszających mocz.

Składniki:

ryż, maczka z kurczaka, tłuszcz zwierzęcy, ziemniaki, owies, hydrolizowane białka zwierzęce, suszone pełne jaja, olej rybny, siemię lniane, chlorek potasu, siarczan wapnia, węglan wapnia, olej roslinny, chlorek sodu.

Źródlo białka: maczka z kurczaka, suszone pełne jaja.

Substancja zakwaszający mocz: dwuwodny siarczan wapnia (5g/kg).

Jak stosować Vet Life Struvite
Czas stosowania diety w przypadku rozpuszczania kamieni struwitowych wynosi od 5 do 12 tygodni; w przypadku nawrotów kamicy struwitowej do 6 miesięcy. W większości przypadków Vet Life Urinary Struvite nie potrzebuje żadnych dodatkowych składników. Zalecane dzienne dawki mogą ulec zmianie w zależności od rasy, środowiska, wysiłku fizycznego, dyspozycji oraz natężenia choroby. Ilości karmy przedstawione w tabeli mają charakter czysto orientacyjny i należy je dostosowywać w zależności od pożądanej docelowej wagi ciała zwierzęcia. Dawkę można podzielić na dwa lub więcej posiłków w ciągu dnia. Należy zapewnić psu stały dostęp do czystej i świeżej wody

 

Opinie

Napisz opinię

FARMINA Vet Life Struvite

FARMINA Vet Life Struvite

kompletny pokarm dietetyczny wskazanym przy leczeniu psów cierpiących na kamicę struwitową oraz w celu zredukowania jej nawrotów.